Certyfikacja WELL

Go4Energy jak pierwsza firma w Polsce oferuje kompleksowe wsparcie oraz doradztwo w zakresie certyfikacji WELL dla Inwestorów oraz firm wykonawczych. W naszym zespole znajdują się osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dzięki ich zaangażowaniu możemy dostarczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie.

 

THE WELL BUILDING STANDARD®

 

 The WELL Building Standard® jest systemem certyfikacji stworzonym przez IWBI™ (International WELL Building Institute™) opartym na określeniu, pomiarze oraz monitoringu wpływu jaki posiadają poszczególne elementy środowiska wewnętrznego w budynku na przebywającego w nim człowieka.  Elementy środowiska wewnętrznego wyróżnione przez WELL to powietrze, woda, żywienie, oświetlenie, kondycja fizyczna, komfort oraz samopoczucie. Powyższe elementy dzielą się na przeszło 100 cech, których spełnienie wpływa na ostateczny poziom oceny.

 

W systemie oceny WELL wyróżniamy następujące schematy oceny:

 

  • New and Existing Buildings
  • New and Existing Interior
  • Core and Shell Compliance

 

W zależności od uzyskanego wyniku dla schematów New and Existing Buildings oraz New and Existing Interiors możliwe jest uzyskanie trzech poziomów oceny – Silver, Gold oraz Platinum.

 

 

Projekty typu Core and Shell podlegają ocenie zgodności z podstawowymi wymaganiami systemu oceny WELL po czym mogą otrzymać oznaczenie Core and Shell Compliance.

 
WELL został stworzony z myślą o uzupełnieniu oraz współdziałaniu z systemem certyfikacji wielokryterialnej LEED. W związku z powyższym jest on naturalnym, kolejnym krokiem w dążeniu do dalszej poprawy jakości istniejących oraz nowobudowanych budynków oraz przestrzeni pracy.

Zobacz naszą ofertę dotyczącą certyfikacji LEED

International WELL Building Institute™ and the related logo are trademarks used with permission from the International Well Building Institute™.