Certyfikacja ActiveScore

Certyfikacja ActiveScore

Certyfikacja ActiveScore to nowoczesny system oceniający obiekty pod kątem szerokorozumianego transportu, bezpieczeństwa oraz komfortu.

ActiveScore powstał by docenić inwestorów/właścicieli budynków, którzy stosują ekologiczne i zrównoważone rozwiązania w swoim budynku, przekładające się na zmniejszenie śladu węglowego związanego z dojazdami do pracy lub domu. Certyfikat tak więc nie tylko wspiera zrównoważony rozwój, dobre samopoczucie użytkowników, ale także opiera się na strategii ESG.

Certyfikacja ActiveScore jest rodzajem akredytacji Active Travel. Biorąc pod uwagę, iż wybór zrównoważonych środków transportu ma istotny wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo i komfort podróżujących, ActiveScore skupia się na ocenie aktywnych dojazdów do pracy. Certyfikacja promuje ekologiczne i zrównoważone podróżowanie poprzez obecność w certyfikowanych obiektach rozwiniętej infrastruktury umożliwiającej aktywną podróż do pracy. Szczególnie promowany jest, coraz popularniejszy w ostatnim czasie, transport rowerowy, e-rowerowy a także pieszy.

Budynki oceniane są przy wykorzystaniu przejrzystej, naukowej metodologii opracowanej we współpracy z ekspertami z branży budowlanej oraz specjalistami zajmującymi się aspektami zrównoważonego rozwoju.

Certyfikacja obejmuje trzy aspekty aktywnego podróżowania:

  • Infrastruktura – oceniane są dostępne w budynku takie udogodnienia jak wieszaki/stojaki na rowery, szafki na ubrania, prysznice itp.,
  • Dostęp do usług takich jak pralnia, serwis rowerowy itp.,
  • Ulepszenia w przyszłości – oceniane są plany na przyszłą rozbudowę infrastruktury oraz dostępu do usług mających na celu zachęcenie użytkowników budynku do aktywnego podróżowania.

Certyfikacji mogą być poddawane obiekty komercyjne, mieszkalne, ale także całe kompleksy budynków.

Proces certyfikacji polega na weryfikacji na podstawie projektu, przekazanych informacji od inwestora lub wizji lokalnej, jakie elementy z wymaganych znajdują się w certyfikowanym budynku i jego bezpośrednim otoczeniu. Proces certyfikacji wspierany jest przez akredytowanego ActiveScore AP.

 

Kontakt

Michał Stanuch nr tel.: 502034886 Michal.Stanuch@g4e.pl