Agnieszka Rylska

Agnieszka Rylska
Agnieszka Rylska

Członkini Zarządu i Sustainability Department Team Leader w firmie Go4Energy, zajmującej się doradztwem i nowoczesnymi badaniami, analizami zużycia energii oraz certyfikacją obiektów. W strukturze firmy odpowiada za zrównoważoną certyfikację budynków i powierzchni biurowych, a także badania i analizy jakości środowiska wewnętrznego, gdzie koncentruje się na aspektach związanych ze zdrowiem człowieka i takich, które mają wpływ na komfort użytkowania obiektów. Poziom, w jakim budynki są przyjazne człowiekowi mierzony jest certyfikatem WELL. Jest zaangażowana w popularyzację certyfikacji WELL Building Standard na polskim rynku i prowadzi warsztaty z wymogów tego systemu oceny budynków. 

Ukończyła wydział Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej, a swoja pracę magisterską poświęciła tematyce Procesu Commissioningu Instalacji HVAC. Ukończyła także podyplomowe studia z Zarządzania Projektami na SGH w Warszawie i kurs CSR Managera.  Posiada tytuł Commissioning Authority (CxA) oraz zdobyła jako pierwsza z 10 osób w Polsce uprawnienia WELL Accredited Professional. 

Pracowała przy takich projektach jak: Hala Produkcyjna Mars w Kłaipedzie, Centrum Dystrybucyjne Lidl w Bydgoszczy, Będzinie i Kałuszynie, Galeria Północna, warszawskie budynki biurowe Atrium 1 i Atrium 2, powierzchnie biurowe Hewlett-Packard, UBS we Wrocławiu, HSBC w Krakowie, Credit Suisse oraz Skanska Property Poland w Warszawie, obecnie zaangażowana jest również w liczne projekty zagraniczne. 

Entuzjastka ekologicznego podejścia zarówno do życia, jak i budownictwa. Członkini Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego (OSWBZ.org)  i grupy ArchiWomen. Członkini Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej „DOBRZE” promującej ekologiczne rolnictwo. Zawsze hołdowała idei zdrowego odżywiana i uprawiania aktywności fizycznej, a teraz szerzy i propaguje korzyści jakie przynosi ekologiczne podejście w każdym aspekcie życia, jak i budownictwie.  

W 2018 I 2019 roku nominowana w konkursie Top Woman in Real Estate w kategoriach Activities for Green Building oraz Project Management.