Piotr Bartkiewicz

Piotr Bartkiewicz
Piotr Bartkiewicz

Partner w firmie Go4Energy. Autor, konsultant i wykonawca projektów zarządzania energią i budownictwa zrównoważonego w budynkach. Współzałożyciel i członek zarządu OSWBZ, jak również członek Sekcji Głównej Ciepłownictwa, Ogrzewnictwa, Wentylacji i Inżynierii Atmosfery w PZITS. Angażuje się w projekty Unii Europejskiej, był m.in. liderem projektów w ramach Inteligent Energy Europe – IDES EDU, Performance Based Building – PeBBu oraz członkiem projektów STEP i KODnZEB.

Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W pracach naukowych podejmuje zagadnienia związane z komputerowym wspomaganiem projektowania systemów budynkowych, modelowaniem energetycznym, zarządzaniem informacją o budynku (BIM), symulacjami CFD. Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami zużycia energii i zarządzaniem systemami w budynkach.

Członek międzynarodowych stowarzyszeń i reprezentant Polski na międzynarodowych forach naukowców i inżynierów branży HVAC – reprezentant Polski w REHVA, ASHRAE, IBPSA. Przewodniczący Sekcji Głównej COWiIA PZITS. Kierownik projektów UE.

W pracach podejmuje zagadnienia komputerowego wspomagania projektowania, systemów BIM, symulacji CFD, zużycia energii, modelowania budynków i systemów HVAC, procesów daylighting’u, komfortu użytkowników i jakości środowiska wewnętrznego, zarządzania projektami, certyfikacji LEED, BREEAM, Green Building Standard, analizami LCA.

Prywatnie miłośnik biegania, narciarstwa, nurkowania, żeglarstwa oraz szeroko rozumianej muzyki. Fanatyk Sławomira Mrożka i wielbiciel TopGear.