Nowe certyfikaty BREEAM New Construction w ramach współpracy z firmą Operator ARP Sp. z o.o

Nowe certyfikaty BREEAM New Construction w ramach współpracy z firmą Operator ARP Sp. z o.o

Z dumą chwalimy się nowymi certyfikatami BREEAM New Construction w ramach współpracy z firmą Operator ARP Sp. z o.o.

Dwa nowoczesne biurowce: Urbi Ferro w Stalowej Woli i Porta Mare w Elblągu niedawno zostały uhonorowane certyfikatami BREEAM na poziomie Good. Inwestycja w Stalowej Woli uzyskała wynik 49,9% na etapie Post-Construction, a budynek w Elblągu uzyskał 49,8% na etapie Interim.

Inwestycje te są realizowane w ramach Programu Fabryka, który ma na celu aktywizację potencjału biznesowego średnich miast w Polsce.

Budynki w Stalowej Woli i Elblągu to wysokiej klasy powierzchnie biurowo-usługowe. Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz staranny dobór jak najlepszych materiałów pozwolił na ograniczenie emisji CO2 w całym cyklu życia budynków oraz zmniejszenie zużycia energii, a co za tym idzie obniżenie kosztów operacyjnych budynków.

Inwestycje są mocno zorientowane na przyszłych użytkowników, jak również dostępność budynku. Oba biurowce promują zrównoważone środki transportu: są wyposażone w udogodnienia dla rowerzystów (miejsca postoju rowerów, szatnie, prysznice), stacje ładowania samochodów elektrycznych, a swoją lokalizacją zachęcają użytkowników do podróżowania komunikacją miejską w zastępstwie samochodów.

Na uwagę zasługuje fakt, że w ramach certyfikacji BREEAM oba budynki zostały wysoko ocenione w kategoriach: Woda, Gospodarka odpadami i Ekologia. Świadczy to o dostosowaniu całego procesu inwestycyjnego do zrównoważonego podejścia, kładąc nacisk na ochronę środowiska. Można śmiało powiedzieć, że zrównoważone budownictwo przestaje być domeną tylko największych ośrodków gospodarczych, ale staje się codziennością również w mniejszych miastach.

Nie możemy się doczekać dalszych owocnych projektów z Operator ARP Sp. z o.o