Certyfikat ActiveScore w pigułce

Certyfikat ActiveScore w pigułce

W 2022 roku sektor transportu, odpowiedzialny był za 21,23% całkowitej emisji dwutlenku węgla w Polsce. Ponadto, aż 92,33% całkowitej emisji w tym obszarze generował transport drogowy. Nie powinien dziwić więc fakt, że wśród szeroko zakrojonych działań i inicjatyw mających na celu ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie antropogenicznej emisji ekwiwalentu dwutlenku węgla, coraz więcej skupia się na  transporcie drogowym.

Certyfikacja ActiveScore jest rodzajem akredytacji Active Travel. Biorąc pod uwagę, iż wybór zrównoważonych środków transportu ma istotny wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo i komfort podróżujących, ActiveScore skupia się na ocenie aktywnych dojazdów do pracy. Certyfikacja promuje ekologiczne i zrównoważone podróżowanie poprzez obecność w certyfikowanych obiektach rozwiniętej infrastruktury umożliwiającej aktywną podróż. Szczególnie promowany jest, coraz popularniejszy w ostatnim czasie, transport rowerowy, e-rowerowy a także pieszy.

Budynki oceniane są przy wykorzystaniu przejrzystej, naukowej metodologii opracowanej we współpracy z ekspertami z branży budowlanej oraz specjalistami zajmującymi się aspektami zrównoważonego rozwoju.

Certyfikacja obejmuje trzy aspekty aktywnego podróżowania:

  • Infrastruktura – oceniane są dostępne w budynku takie udogodnienia jak wieszaki/stojaki na rowery, szafki na ubrania, prysznice itp.,
  • Dostęp do usług takich jak pralnia, serwis rowerowy itp.,
  • Ulepszenia w przyszłości – oceniane są plany na przyszłą rozbudowę infrastruktury oraz dostępu do usług mających na celu zachęcenie użytkowników budynku do aktywnego podróżowania.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 01.12.2022 roku, 14 pracowników Go4Energy zdobyło kwalifikację ActiveScore i oficjalnie zostało ActiveScore Accredited Professionals! Serdecznie zapraszamy, do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania i liczymy na przyszłą, owocną współpracę! 😊

Zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą ActiveScore