Wsparcie w benchmarku GRESB – Nowa usługa Go4Energy!

Wsparcie w benchmarku GRESB – Nowa usługa Go4Energy!

Udział w ratingu GRESB pozwala firmom na całym świecie uzyskać obszerne informacje o ich wpływie na środowisko, pokazać partnerom i inwestorom swoje działania i świadomość w zakresie ESG oraz odpowiedzialne wybory kształtujące przyszłość, z uwzględnieniem troski o środowisko i pracowników. Go4Energy  wychodząc naprzeciw zapytaniom naszych klientów, oferuje nową usługę polegającą na kompleksowym wsparciu w zakresie uczestnictwa w ocenie ratingu GRESB.

Firma G4E realizowała w 2022 roku usługę wsparcia  w benchmarku GRESB dla Skanska Property – zakres prac obejmował kompletowanie oraz weryfikację danych z zakresu Performance, doradztwo merytoryczne, a także uzupełnianie wyników w formularzach i w portalu GRESB.

Schemat funkcjonowania ratingu GRESB z uwzględnieniem wsparcia G4E dla firm sprawdzających swój poziom ESG

Go4Energy posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zbierania i analizowania danych dotyczących eksploatacji budynków, zużycia mediów oraz emisji śladu węglowego. W skład zespołu G4E wchodzą również eksperci zajmujący się zakresem ESG. Dzięki temu połączeniu G4E jest wiarygodnym partnerem, który zapewni poprawne przekazanie danych do oceny GRESB oraz uzyskanie jak najlepszego możliwego wyniku.

G4E posiada bogate doświadczenie w analizie zużycia mediów m.in. poprzez realizację usługi GreenFM oraz przy wykonywanym we współpracy ze Skanska Property i Cushman&Wakefield porównaniu budynków, którego podsumowaniem był raport „Zużycie energii w budynkach biurowych”

Dodatkowo, ułatwieniem w kompletowaniu jak najszerszego i najbardziej szczegółowego zakresu danych na potrzeby oceny GRESB jest aplikacja BMSCare stworzona przez Go4Energy, która pozwala na analizę szczegółowych danych z liczników BMS. Aplikacja BMSCare umożliwia istotne ograniczenie zużycia energii oraz emisji CO2 w budynku, co pozwoli na uzyskanie coraz lepszych wyników w ankiecie oraz pokazanie świadomości naszych klientów w konieczności dostosowywania przedsiębiorstwa do coraz wyższych globalnych standardów w zakresie ESG. Za pomocą środowiska BMSCARE można wygenerować odpowiednio sformatowane i zagregowane dane na potrzeby uzupełnienia formularzy GRESB.

Więcej o usłudze GRESB i naszych realizacjach możecie dowiedzieć się klikając w link:

GRESB