Katowice Business Point otrzymał certyfikat BREEAM

Katowice Business Point otrzymał certyfikat BREEAM

Z przyjemnością informujemy, że biurowiec Katowice Business Point, zlokalizowany przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 3 w Katowicach, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent w części Asset i Very Good w części Building Management.

Jest to budynek biurowy wysokiej klasy, usytuowany w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z największych centrów handlowych w regionie śląskim – Silesia City Center, zapewniającego dostęp do obiektów usługowych, handlowych i gastronomicznych. Lokalizacja biurowca zapewnia dogodny dostęp do środków transportu miejskiego oraz umożliwia sprawne połączenia komunikacyjne ze wszystkimi aglomeracjami regionu. Pomieszczenia w obiekcie zostały wykończone zgodnie z najwyższymi standardami, a przeszklona elewacja budynku umożliwia zwiększony dostęp światła dziennego do wnętrz, co stanowy ważny aspekt oceny komfortu użytkowników w certyfikacji BREEAM.

Inwestycja, aby otrzymać ten uznany międzynarodowy certyfikat wykonała zestaw analiz wskazujących brak ryzyka ze strony zagrożeń naturalnych oraz oceny ryzyka i szans społecznych oraz klimatycznych. Zrealizowała raport ekologiczny oraz plan bioróżnorodności, w celu poprawy jakości środowiska naturalnego oraz wdrożyła liczne polityki, plany i procedury mające wpływ na zrównoważony rozwój całej inwestycji, zarówno pod kątem środowiskowym jak i społecznym i ekonomicznym.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować CBRE oraz Veolia Industry Polska za owocną współpracę i pogratulować osiągniętego wyniku.