Go4Energy zawiera strategiczne partnerstwo z Access4you w zakresie międzynarodowej certyfikacji dostępności

Go4Energy zawiera strategiczne partnerstwo z Access4you w zakresie międzynarodowej certyfikacji dostępności

Zrównoważone budownictwo to także dostępność. Go4Energy ogłasza partnerstwo z węgierską firmą Access4you i jest jedyną firmą w Polsce z akredytacją do przeprowadzania certyfikacji.

Go4Energy Sp. z o.o. to polska firma konsultingowa, posiadająca ponad 15 lat doświadczenia, uznawana za niekwestionowanego lidera w świadczeniu usług w obszarze:

  • zarządzania energią w nieruchomościach,
  • optymalizacji kosztów inwestycji
  • strategii i raportowania ESG
  • zrównoważonej certyfikacji.
Począwszy od grudnia 2023 r. Access4you stało się kolejną usługą certyfikacyjną w portfolio Go4Energy. Rozwiązanie dotyczy dostępności między innymi budynków i przestrzeni publicznych dla osób o specjalnych potrzebach związanych z mobilnością, wzrokiem, słuchem i funkcjami poznawczymi, a także dla osób z wózkami dziecięcymi i osób starszych. Certyfikacją objęte mogą być również wydarzenia kulturowe lub sportowe co wyróżnia Certyfikat Access4you® od innych tego typu certyfikatów.  Jego niezaprzeczalną zaletą jest międzynarodowy charakter, który nie jest ograniczony jedynie do polskich norm. Dzięki temu możliwe jest przykładowo certyfikowanie międzynarodowych portfolio budynków zgodnie z tym samym schematem w różnych krajach.

Access4you to firma założona w 2019 roku, która  ocenia, certyfikuje i kwalifikuje dostępność obiektów w oparciu o samodzielnie opracowane oprogramowanie audytowe zgodnie z aspektami użyteczności 9 grup interesariuszy. Wprowadzając swoje innowacyjne rozwiązania, nie tylko wspiera cele zrównoważonego rozwoju, ale także przyczynia się do tworzenia bardziej inkluzywnego społeczeństwa.

Współpraca Go4Energy z Access4you nie jest jedynie sojuszem dwóch firm. To realne połączenie ekspertyzy, misji społecznej i zaangażowania w tworzenie zrównoważonego świata. Certyfikowane dane dotyczące dostępności dostarczane przez Access4you mogą wpisywać się w realizację strategii ESG (Environmental, Social, Governance) przedsiębiorstw nie tylko z branży nieruchomości. Jednym z kluczowych celów obu firm  jest wsparcie w tym zakresie klientów na polskim rynku.” komentuje Piotr Bartkiewicz, CEO i współzałożyciel Go4Energy

Certyfikat Access4you® pozwala na wzrost wartości budynku poprzez stworzenie i nagrodzenie dostępnego i przyjaznego środowiska dla użytkowników. Z punktu widzenia właścicieli nieruchomości, jest dodatkowym narzędziem wspierającym cele biznesowe. Obiekt staje się też bardziej atrakcyjny dla najemców, zwiększając ich zainteresowanie. Dane ocenianych budynków są gromadzone w bazie danych Access4you na ich stronie internetowej i w aplikacji, gdzie osoby o specjalnych potrzebach w zakresie dostępności mogą bezpłatnie znaleźć kluczowe informacje potrzebne do zaplanowania pobytu w danej lokalizacji. Jest to również narzędzie marketingowe dla właściciela nieruchomości do komunikowania swoich wysiłków na rzecz inkluzywności poprzez wyświetlanie znaku certyfikacji Access4you® na swoich kanałach online, a także łączenie profilu Access4you z istniejącymi witrynami.

,,Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Go4Energy dołączyło do naszej misji jako nasz pierwszy akredytowany partner w Polsce. Wspólnie staramy się pomagać firmom każdej wielkości w zapewnieniu zrównoważonego społecznie środowiska budowlanego dostępnego dla wszystkich. Dostępność jest ważna nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami, ułatwia również życie osobom starszym, osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, osobom z wózkami dziecięcymi i osobom, które są tymczasowo niepełnosprawne z powodu wypadku lub choroby.” – powiedział Balázs Berecz, założyciel i dyrektor generalny Access4you, który sam od 15 lat porusza się na wózku inwalidzkim.

Go4Energy to jedyny Partner Access4you w Polsce, który posiada akredytację do przeprowadzania certyfikacji. Dzięki współpracy obie firmy nie tylko wzmacniają swoje pozycje na rynku, ale także wyraźnie sygnalizują, że biznes musi być motorem zmian w kontekście ESG. Wspólnie dążą do budowania przyszłości, w której dostępność stanie się standardem dla każdego, niezależnie od indywidualnych uwarunkowań.