P180 jednym z pierwszych biurowców z BMSCare!

P180 jednym z pierwszych biurowców z BMSCare!

Jednym z pierwszych budynków, na których został uruchomiony system BMSCare jest warszawski biurowiec P180 firmy Skanska. Od kilku tygodni dane o jego funkcjonowaniu są zbierane i przetwarzane przez system BMSCare. Automatyczne monitorowanie funkcjonowania budynku, w tym zużycia energii elektrycznej, ciepła i wody pozwala identyfikować obszary o podwyższonym zużyciu mediów, a także określać krótkoterminową i długoterminową efektywność energetyczną budynku.

Odpowiadając na potrzeby najemców budynku, firma Skanska uruchomiła moduł Wirtualnego Zarządcy w zakresie najemców. Firmy wprowadzające się do biurowca mają zagwarantowany łatwy dostęp do danych licznikowych z wynajmowanych powierzchni, wyliczanych wskaźników, a także wielkości emisji CO2, za którą odpowiadają. Warto podkreślić, iż wszystkie te metryki są wymagane w raportach ESG, służących do świadomej oceny wpływu organizacji na środowisko. Już teraz z systemu BMSCare mogą korzystać firmy Netcompany i Atos, które w zeszłym miesiącu przeszły szkolenie.

Dzięki systemowi BMSCare zarówno właściciel budynku jak i jego najemcy nie muszą się już martwić o przygotowywanie danych do raportowania ESG, ale co najważniejsze świadomie kształtować swoją strategię ESG wraz z monitorowaniem stanu jej wdrożenia.

Jeśli chciałbyś, aby w Twoim budynku również został uruchomiony system wspomagający zarządzanie, w tym zarządzanie zagadnieniami energii, emisji i ESG, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem czy też najemcą skontaktuj się z nami – robert.ilinski@g4e.pl