Go4Energy laureatem w konkursie „Diamenty Sustainable Economy”

Go4Energy laureatem w konkursie „Diamenty Sustainable Economy”

Innowacyjny system BMSCare został doceniony w konkursie „Diamenty Sustainable Economy”. Kapituła konkursowa przyznała Go4Energy tytuł Laureata w kategorii LIDER TECHNOLOGII DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

System BMSCare składa się z trzech modułów: Wirtualny Zarządca, Wirtualny Technik i Optymalizacja. Dzięki opracowanej technologii firmy obsługujące nieruchomości mogą teraz w łatwy sposób raportować cele ESG, precyzyjnie analizować pracę instalacji HVAC, a co najważniejsze generować faktyczne oszczędności energii.

Pierwszym modułem jest Wirtualny Zarządca, który odpowiada za monitorowanie operacyjnego śladu węglowego. Dzięki temu modułowi firmy mogą precyzyjnie śledzić swoje emisje gazów cieplarnianych, monitorować postępy w redukcji emisji i raportować cele ESG związane z zrównoważonym rozwojem.

Drugi moduł, Wirtualny Technik, jest odpowiedzialny za analizę pracy urządzeń i instalacji HVAC. Ten moduł wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby monitorować wydajność i efektywność tych systemów. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrywanie awarii, optymalizacja pracy urządzeń oraz planowanie konserwacji. Wirtualny Technik wydłuża żywotność urządzeń oraz zwiększa ich efektywność co bezpośrednio przekłada się na oszczędność energii,

Trzeci moduł, Moduł Optymalizacyjny, to kluczowy element systemu BMSCare. Ten moduł inteligentnie steruje ilością nawiewanego powietrza w zależności od aktualnej liczby osób przebywających w budynku. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, co prowadzi do rzeczywistych oszczędności energii.

Prezes Piotr Bartkiewicz powiedział: „Przy tworzeniu BMSCare bardzo ważne dla nas było uczestnictwo naszych partnerów: Skanska, Cushman & Wakefield i Loredo, aby przygotować rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby zarówno właściciela nieruchomości, zarządcy oraz technika jak również najemcy budynku. Wspieranie naszych klientów w drodze do zrównoważonego, zeroemisyjnego budownictwa stało się naszym wyzwaniem. Współpraca w ramach realizacji wspólnych celów ESG, dzięki BMSCare została oparta na konkretnych, potwierdzonych wynikami działaniach. Dzięki spójnej i harmonijnej pracy modułów BMSCare możemy wspomagać zarówno działy techniczne, zarządców jak i decydentów przy podejmowaniu kluczowych decyzji. A te pozwalają zarówno na optymalizację zużycia energii, kosztów, emisji jak i zapewnienie wysokiej jakości środowiska wewnętrznego dla ludzi, będących beneficjentami nowoczesnego, przyjaznego klimatowi budownictwa. Tak postrzegana harmonia działań doskonale wpisuje się w strategię ESG naszych klientów i nas samych.”

System BMSCare jest już dostępny dla naszych klientów. Dzięki partnerowi technologicznemu jakim jest Transition Technologies, powstało nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, które obecnie funkcjonuje na kilku budynkach w Polsce. Firmy już korzystające z jego zalet, optymalizują pracę instalacji HVAC, obniżają koszty eksploatacyjne, a także realizują i monitorują swoje cele zrównoważonego rozwoju.

Gratulujemy również innym nominowanym: OVHCloud, Pilkington, Procter & Gamble, Vinted.