Optymalizacja budżetu eksploatacji nieruchomości

W ramach optymalizacji budżetu eksploatacji nieruchomości doradzamy naszym klientom już na etapie planowania i przygotowania dokumentacji, jak zaprojektować budynek pod kątem minimalizacji kosztów jego późniejszej eksploatacji.

 

Okres użytkowania nieruchomości to zazwyczaj kilkadziesiąt lat, a całkowite koszty eksploatacji w tym okresie nierzadko przewyższają koszt budowy. Na budżet funkcjonowania budynku składa się wiele elementów. Jedne z nich mają większy, choć nieoczywisty wpływ na końcowy bilans, inne z pozoru ważne, znikomy. Dlatego czasem niewielka, ale dobrze przemyślana i zaimplementowana, zmiana projektu może mieć istotny wpływ na budżet eksploatacji, liczony w setkach tysięcy czy milionach złotych rocznie.

 

W celu optymalizacji kosztów późniejszej eksploatacji już na etapie koncepcji włączamy się w prace zespołu projektowego, aby zaproponować zmiany i modyfikacje obniżające koszty funkcjonowania obiektu. Potencjalne oszczędności tkwią zarówno w zużyciu mediów czy sposobie regulacji instalacji, jak i codziennym użytkowaniu – ochronie, sprzątaniu, wywozie nieczystości, itp. W ramach usługi opieramy się na naszych doświadczeniach, ale współpracujemy także z firmami specjalizującymi się w  usługach z zakresu obsługi nieruchomości.

 

Ofertę kierujemy zarówno do niemających doświadczenia w branży budownictwa i nieruchomości podmiotów planujących budowę jednorazową inwestycję, jak i inwestorów instytucjonalnych.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.