Platynowy Maraton

Mamy zaszczyt poinformować, że budynek biurowy Maraton, powstający w centrum Poznania, uzyskał certyfikat LEED 2009 Core & Shell na najwyższym możliwym do zdobycia poziomie Platinum.

Inwestycja realizowana jest zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Cechuje ją wyjątkowa dbałość o funkcjonalność i komfort użytkowników, oryginalny wygląd oraz korzystanie z wielu przyjaznych środowisku rozwiązań.

Do najbardziej istotnych udogodnień należą:

– strefowa regulacja temperatury – Powierzchnie typu open space zostaną podzielone na strefy, obejmujące kilka stanowisk pracy. W każdej strefie będzie można ustawić dowolną temperaturę.

– większa ilość świeżego powietrza – Instalacja wentylacji będzie wtłaczać do budynku o 30% więcej świeżego powietrza niż wymagają tego przepisy, a dokładnie 40m3/h powietrza na osobę. Sprawdzono, że właśnie taka ilość tlenu najlepiej sprzyja koncentracji i wydajności pracy.

– wodooszczędna armatura – Zastosowane w budynku czujniki bezdotykowe, toalety zużywające o 30% mniej wody niż tradycyjne oraz urządzenia napowietrzające strumień pozwolą łatwo oszczędzać wodę.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz użycie nowoczesnych technologii, gwarantują przyszłym użytkownikom maksymalny komfort i oszczędności w eksploatacji budynku. Więcej o projekcie: maraton.byskanska.com

Na zlecenie Skanska Property Poland firma Go4Energy wykonała dla tej inwestycji model energetyczny oraz plan weryfikacji i pomiarów, a także zrealizowała proces commissioningu, polegający na sprawdzeniu, czy wszystkie instalacje w budynku działają zgodnie z przeznaczeniem, z wymaganiami inwestora, a także z wytycznymi do projektowania. Go4Energy ma na swoim koncie realizację usługi commissioningu w ponad 50 projektach o łącznej powierzchni ok. 1 mln m. Zapraszamy do profesjonalnej konsultacji: g4e.pl/o-nas/