Klienci szukają osiedli z „zielonym certyfikatem”- obejrzyj film

„Zielony certyfikat” to swego rodzaju gwarancja bezpieczeństwa, potwierdzająca, że osiedle spełnia wysokie normy jakościowe i ekologiczne. Firma Skanska Residential Development Poland zdecydowała się na certyfikację swoich inwestycji mieszkaniowych w systemie BREEAM, wybierając do obsługi firmę Go4Energy.

 

Film z udziałem ekspertów pokazuje, dlaczego warto wybrać eko mieszkanie, na co zwracać uwagę i jakie korzyści przyniesie to w dłuższej perspektywie czasu. „W ramach certyfikacji oceniamy kilkadziesiąt parametrów, mających wpływ na inwestycję, m.in.: lokalizacja, komfort dla mieszkańców, izolacje akustyczna, izolacja termiczna czy jakość zastosowanych materiałów budowlanych. Budynki, które otrzymują certyfikat są budowane w zgodzie z filozofią zrównoważonego rozwoju, wpisaną w politykę UE. W praktyce oznacza to, że są bardziej przyjazne środowisku i bardziej komfortowe dla mieszkańców.” – opowiada Piotr Mokrzański, Senior Project Manager Go4Energy, BREEAM International Assessor, w najnowszym filmie firmy Skanska z serii „Deweloper radzi”.

 

Pierwszym projektem mieszkaniowym w Polsce, który uzyskał prestiżowy certyfikat środowiskowy BREEAM, jest I etap Osiedla Mickiewicza w Warszawie dewelopera Skanska Residential Development Poland.