Green Building Standard – nowy system certyfikacji budynków

Na polskim rynku zadebiutował nowatorski, system certyfikacji budynków, w którym promuje się komfort użytkowników i wysoki poziom środowiska wewnętrznego przy poszanowaniu idei racjonalnego zużycia energii. Green Building Standard to system certyfikacji, dopasowany do polskich warunków, który uzyskał oficjalne poparcie Ministerstwa Środowiska.

Certyfikacja Green Building Standard obejmuje budynki, w których dzięki projektowaniu zintegrowanemu wszystkie strony procesu inwestycyjnego (Inwestor, Właściciel, Projektant, Wykonawca, Zarządca) będą mogły stworzyć zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko dla użytkowników przy zmniejszonym w stosunku do obowiązujących wymagań zużyciu energii.

Pierwszym projektem, który jest certyfikowany w systemie Green Building Standard jest inwestycja biurowa Atrium 2 zrealizowana przez Skanska Property Poland. System został opracowany w ramach Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego – jednym z założycieli Stowarzyszenia jest firma Go4Energy.

 

Więcej szczegółów na:

http://greenbuildingstandard.eu/

http://www.propertynews.pl/biura/jest-nowy-system-certyfikacji-budynkow,46639.html