Kolejne biuro Skanska z certyfikatem LEED!

Kapelanka 42

Miło nam ogłosić, iż uczestniczyliśmy w certyfikacji kolejnego biura Skanska w budynku Kapelanka 42 w Krakowie. W marcu 2016 roku biuro otrzymało certyfikat LEED 2009 for Commercial Interiors na poziomie GOLD.

 
W przeprowadzonej certyfikacji byliśmy odpowiedzialni za:

 
– Przeprowadzenie procesu „Fundamental and Enhanced Commissioning”, czyli sprawdzenie czy wszystkie instalacje w budynku działają zgodnie z przeznaczeniem i wymaganiami inwestora,

 
– Przygotowanie modelu energetycznego,

 
– Realizację poszczególnych kredytów z kategorii związanych z oszczędnością wody, energii oraz jakością środowiska wewnętrznego (Water Efficiency, Energy and Atmosphere, Indoor Environmental Quality).

 

 

LEED to wielokryterialny system certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W trakcie procesu certyfikacji brane są pod uwagę takie elementy jak lokalizacja i rodzaj terenu przeznaczonego pod inwestycję, zużycie energii i wody, jakość środowiska wewnętrznego, rodzaj zastosowanych materiałów czy innowacyjność.

Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków i biur zarówno o doskonałych parametrach technicznych i bezpiecznych dla środowiska, jak i o wysokiej jakości środowiska wewnętrznego oraz optymalnym komforcie dla użytkowników.