Pierwszy w Polsce BREEAM In-Use International 2015

Budynek sklepu LIDL

Budynek handlowy Lidl zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 104 dołącza do grona inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Obiekt był audytowany zgodnie z wytycznymi BREEAM In-Use International 2015 w dwóch obszarach: Rozwiązania techniczne zastosowane w budynku (Asset) oraz zarzadzanie budynkiem (Building Management). W obydwu przypadkach budynek uzyskał poziom Excellent.

 

Go4Energy z radością informuje, że budynek Lidl jako pierwszy budynek w Polsce uzyskał certyfikat BREEAM In-Use International 2015 i jako pierwszy w Europie certyfikat na poziomie Excellent. Proces certyfikacji prowadzony był przez nasz zespół współpracujący z właścicielem – firmą Lidl Polska, z Działem Budowlanym Lidl oraz z Działem Serwisu Lidl.

 

Certyfikowany budynek został oddany do użytku w 2012 roku. Uzyskanie certyfikatu BREEAM In-Use International 2015 na poziomie Excellent potwierdza najwyższą jakość stosowaną przez Lidl zarówno w zakresie rozwiązań technicznych zastosowanych w budynku jak i procedur zarządczych.