Budynek biurowy Jasna 26 dołącza do grona inwestycji realizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM International New Construction 2013 na poziomie GOOD.

Go4Energy z radością informuje, że budynek Jasna 26 jako pierwszy budynek biurowy w Polsce uzyskał certyfikat BREEAM International New Construction 2013 na poziomie GOOD. Proces certyfikacji prowadzony był przez nasz zespół współpracujący z Inwestorem – firmą Mermaid Properties, Generalnym Wykonawcą oraz Grupą Projektową.

Jasna 26 to zabytkowa kamienica w ścisłym centrum Warszawy, którą firma Mermaid Properties zrewitalizowała, rozbudowała i przekształciła w nowoczesny, 7-kondygnacyjny biurowiec spełniający wymagania certyfikacji BREEAM. Budynek uzyskał wysoką punktację w kategoriach „Użytkowanie gruntów i ekologia”, „Transport” oraz „Zużycie energii”.

Inwestycja składa się z sześciu kondygnacji biurowych o powierzchni około 850 mkw. każda. Parter natomiast, przeznaczony jest na lokale usługowe. Biurowiec dysponuje łącznie 5500 mkw. powierzchni najmu netto oraz dysponuje dwupoziomowym garażem dla użytkowników budynku.

Budynek Jasna 26 został oddany do użytku w maju 2014 roku.